vajinismus tedavisi nedir

Vajinismus haysiyetiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken tek mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en büyük cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin aynı tabu olması, eşeysel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini da tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ alçak verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye müşkül olması ile oluşan, ruhsal kökenli birleşik cinsî işlev bozukluğudur. Kadın seksüel münasebet sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada birleşik duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli saf sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna işaret ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. Cinsel ilişki sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca fut parmaklarına kadar yaygın sadece şekilde görülebilir. tamamı bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsel bağlantı ile alakadar yerleşmiş birtakım olumsuz düşünceler yüzünden kadın, temas sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok birleşik ifadesi olan eşeysel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya yol açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi aynı konu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin genç erkek konusunda edisyon yapmaları nedeniyle birleşik jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu hakkında müteaddit referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı tarih geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir müşterek mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve nadiren de fiziki yürütmek gibi ikiye ayrılabilir. seyrek fiziki sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik buraya tıklayın inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en sık görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. erdenlik zarının kutsi olması ve çocukluk çağından itibaren erdenlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin sadece tabu olması, cinsel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış eşeysel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok önemli nedenlerdir. Ülkemizde toy kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, çok ziyade zaviye çekeceği, fazla gereğinden nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler yoluna olduğu, eşeysel hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zorla evlendirilme, bağ ve evlilik problemleri, eşe muhalif duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle olgunlaşmak şartıyla bir hayli psikolojik sorunlara neden olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *